Barf - krmení syrovou stravou

Proč vlastně barf?
 
Minulý rok se u Edýho vyskytly problém - opakované záněty močových cest, s tím spojené vysoké pH moči a výskyt struvitů v moči (krystalky, ze kterých se později mohou vytvořit močové kameny). Po čase se ukázalo, že problém je primárně s největší pravděpodobností v prostatě - cysty. Byla zahájena léčba - zaléčení antibiotiky, na prostatu lék Ypozane a na 3 měsíce speciální dieta, která snižuje pH moči a rozpouští struvity.Během léčby jsem hledala, co udělat, aby se problémy se záněty močových cest nevracely. Našla jsem informace, že barf by mohl být tím pravým a tak jsem začala zjišťovat, co všechno krmení syrovým masem obnáší. Do té doby jsem o barfu věděla jen z doslechu a krmila kvalitními granulemi. 
 
Nejprve jsem měla velký strach, aby pes dostal vše, co potřebuje - výrobci granulí přeci pořád zdůrazňují, jak je každá dávka jejich granulí perfektně vyvážená... Poté, co jsem si přečetla nějakou literaturu, přidala se na facebooku do skupiny o barfování a četla příspěvky členů, promluvila si s pár lidmi, kteří tak už nějakou dobu krmí, jsem se hodně uklidnila a začala zjišťovat, kde se vlastně dá maso nakoupit, jaké a kolik to vlastně stojí. 
 
Edý syrovou stravu přijal s nadšením - i když ne úplně všechno mu chutná - ale komu jo že? :). Ofrňuje se nad některými druhy ryb a vnitřností, ale moc vybíravý není tak to jde :). 
 
A zpět k zdravotnímu efektu - při kontrole po uplynutí účinnosti léku bylo zjištěno, že prostata je stále špatná a byla mi doporučena kastrace (na kterou jsem kývla, protože prostata pokud jednou začala zlobit, to ráda opaku). Co je ale hlavní - i přes to, že ta prostata byla vlastně už téměř rok stejně špatná, tak nejspíše díky způsobu stravování se už znovu záněty močových cest nevrátily a pH moči je v pořádku. Což pro mě byl důkaz, že maso je správná volba. Mimo jiné Edý krásně zhubnul, vytvarovala se mu postava, má čistší zuby (perfektní efekt na zubní kámen) a srst je krásně lesklá (to byla ale i na granulích). A mimo jiné - na mističku s masem se vrhá s mnohem větší chutí než na ty suché kuličky :).