Frr Frr Asi Czech Originál

 

Ano, takhle se opravdu jmenuju ale jak jistě chápete, doma na mě volají jinak :-) (Edý, Edýsku, Eďoure, Edouchu, Vořechu praštěnej atd.) a jsem český strakatý pes. Tohle jméno jsem dostal od chovatelky a každej z mejch sourozenců má stejně originální jméno jako já. Mám 8 brášků (jmenujou se Fňuk Asi, Fajn Asi, Fér Asi, Fijo Asi, Fifty Asi, Fór Asi, Frk Frk Asi, Fň-Fň Asi) a jednu sestřičku (Fimfárum Asi). Narodil jsem se 12.3.2011 v 6:52 jako 9. chlapeček (po mně už vykoukla jenom sestřička) a vážil jsem 290 gramů. Moje maminka se jmenuje Asi Ale Czech Originál a tatínek Cvrček z Kraje krkavce

Panička si mě vyhlídla podle fotky hned po narození-měl jsem nejtmavší čumáček ze všech a to se jí líbilo. Když si pro mě přijela, tak sem hned věděl, že tahle bude moje a byl sem u ní ze všech nejdřív a hned sem se jí vrhnul do náruče jak kdyby jsme se dlouho neviděli. Po rozhovoru s chovatelkou si sedla do auta, mě usadili na její klín a už jsme si to z Nejdku u Karlových Varů frrčeli do Zruče-Sence, vesnice kousek od Plzně. Po cestě jsem řádně upravil interiér vozu (no co, jel sem prvně tak mi to uplně nesedlo) a po asi dvou hodinkách už sem si to vystupoval z auta u baráku, kterej byl od té chvíle i můj barák (hlavně MŮJ). 

Doma už na mě čekali. Sem tak trošku suverén a tak když mě postavili na chodník, vrhnul jsem se do schodů ke dveřím tak, jako kdybych tu bydlel celej život. Když ty dveře otevřeli, vyrazil jsem rovnou směr obývák, se všema se náležitě přivítal eště než si panička stihla sundat boty a seznámil se i s mou novou kámoškou Denčou (jak říká panička, je to alabígl). Napřed teda ze mě Denča moc nadšená nebyla (přeci jen byla zvyklá na klidnýho kámoše Čipa, kterej odešel v zimě ve svých 17,5 letech do psího nebe a panička když viděla, jak je smutná, se rozhodla přinést novýho kámoše). Napřed začala slintat-to ona vždycky když je nervózní, pár dnů se nechtěla moc kámošit. No ale po tejdnu už jsme spolu řádili jak černá ruka a nedali bez sebe ránu a dneska jsme ti nejlepší kamarádi, jsme cca stejně velký, takže si nezůstaneme nic dlužný. 

O prázdninách jsem začal chodit na cvičák do letní školy hrou - no řeknu vám, paráda to je. Sem hrozně šikovnej a moc mi to baví. Našel jsem si tam nový kámoše a od září spolu chodíme do kurzu pro pokročilý. Už umim sedni, lehni, vstaň, dej pac, ke mně, k noze, otoč, hačí (sedim krásně prdelkou na zadních nožičkách a přední ve vzduchu), zůstaň a sudy. Sem prostě frajer! Ani se mi z nedělního cvičení nechce chodit. Se dycky zabejčim ve vrátkách cvičáku a odmítám se hnout. 

S paničkou a Denčou rádi chodíme na procházky do lesa a do polí. Můžu bejt i bez vodítka, protože sem vzornej chlap a nějaký hloupý srnky mi můžou víte co a přeci se za nima nepoženu že jo... Nejlepší je, když jdeme ven po dešti, všude jsou louže a ty já teda moc rád. Se dycky rozběhnu a vyskočim a všema čtyřma dopadnu do louže. Čim větší louže, tim líp samozřejmě. Nepohrdnu ani rybníkem nebo řekou vybíravka rozhodně nejsem to si zas nemyslete. No a když se hezky zaprasim, tak se musim jít paničce ukázat že jo, dycky se jí opřu nohama o pokud možno vypraný oblečení, abych jí líp viděl do očí a moh jí to všechno povědět.